Domov > INFO BONBÓN > SMA Výskum

SMA Výskum články

 • Aktuálny stav potenciálnych liekov pre liečbu SMA

  Posledná úprava:03.08.2012

  V súčasnej dobe predstavuje najsľubnejší liek z radu upregulátorov. Je to prvá účinná látka, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre liečbu SMA. Liek sa momentálne testuje na zdravých dobrovoľníkoch. Výsledky z 1. fázy klinických štúdií, potvrdzujú, že RG3039 je ľudským organizmom dobre tolerované v rôznych dávkach, nemá žiadne nebezpečné nežiaduce účinky.

  Viac »
 • Terapeutické stratégie pre SMA

  Posledná úprava:23.05.2012

  Najdôležitejším cieľom vedeckého výskumu zaoberajúceho sa spinálnou svalovou atrofiou je objavenie účinnej liečby. Je to veľká výzva, pretože ochorenie je zapríčinené nedostatkom proteínu kódovaného SMN1 génom.

  Viac »
 • Súčasné možnosti liečby a nádej pre budúcnosť

  Posledná úprava:09.02.2012

  Podľa súčasného stavu medicíny spinálna svalová atrofia patrí medzi zriedkavé neliečiteľné dedičné ochorenia. A tak teda nám rodičom nezostáva žiadna iná úloha ako udržať úroveň kvality života našich chorých detí, prostredníctvom rôznych alternatívnych terapií, do momentu kým sa neobjaví účinný liek, aby mohli v najlepších podmienkach

  Viac »
 • Prehľad terapeutických možností pre SMA 2011

  Posledná úprava:09.02.2012

  Spoločným úsilím farmaceutických spoločností, vládnych orgánov a záujmových skupín, SMA komunita dosiahla výrazné výsledky vo vývoji nových terapeutických možností a prebiehajúcich klinických štúdií nových účinných látok.

  Viac »
 • Trophos - Olesoxime

  Posledná úprava:09.02.2012

  Účinná látka Olesoxime (TRO19622) je výhradným vlastníctvom farmaceutickej spoločnosti TROPHOS a je pod patentovou ochranou. Mechanizmus účinku: Zabraňuje neurodegenerácii a urýchľuje neuroregeneráciu poškodených nervových buniek. Mechanizmus jeho účinku spočíva jednak v ochrane mitochondrií pred oxidatívnym

  Viac »
 • Repligen - RG3039

  Posledná úprava:20.08.2012

  Apríl 2012: výsledky z 1. fázy klinických štúdií - RG3039 je ľudským organizomom dobre tolerované v rôznych dávkach, nemá žiadne nebezpečné nežiadúce účinky. Z výsledkov sa tiež potvrdilo, že liečba dosiahla požadovaný bilologický cieľ (zvýšenie množstva bielkovín).

  Viac »
 • ISIS Pharmaceuticals - ISIS SMNRx

  Posledná úprava:20.08.2012

  Účinná látka ISIS-SMNRx je antisencia, prostredníctvom ktorej sa zvyšuje produkcia funkčného proteínu SMN tým, že sa moduluje zostrih SMN2 génu. Mechanizmus účinku: V publikovaných výsledkoch predklinických testov bolo preukázané, že na myších modeloch s najťažšou formou SMA je ISIS SMNRx schopné zvýšiť produkciu

  Viac »
 • PTC Therapeutics - PTC

  Posledná úprava:09.02.2012

  Účinná látka PTC je malá, perorálne podávaná zlúčenina, ktorá je určená pre up-reguláciu hladiny proteínu SMN so zameraním na zostrih RNA SMN2 génu. November 2011: Švajčiarska biotechnologická spoločnosť Roche podpísala zmluvu s PTC Therapeutics so zámerom vyvinúť liek pre liečbu SMA.

  Viac »
 • Koenzým Q-10

  Posledná úprava:18.04.2014

  Koenzým Q10 (vitamín Q) je prirodzene sa vyskytujúca látka, ktorá sa nachádza v každej bunke ľudského organizmu, konkrétne v mitochondriách. Najviac je však zastúpená v orgánoch s najvyššou energetickou spotrebou, t.j. mozog, srdce, pečeň a svaly.

  Viac »
 • Kyselina valproová

  Posledná úprava:09.02.2012

  Mechanizmus účinku: upregulácia SMN2: dochádza k 2 až 4-násobnému zvyšovaniu syntézy proteínu SMN v bunkových kultúrach a to aj kódovaním SMN2 génu Program klinického skúšania kyseliny valproovej pre terapeutické účely u pacientov so SMA 2003: Dr. Brunhilde Wirth testovanie bezpečnosti a účinnosti VPA v Nemecku

  Viac »