Domov > BLOG > 2018

2018 články

 • Naša malá youtuberka KoalaNaty

  Vytvorený:24.02.2018

  Naša malá youtuberka KoalaNatyKaždá detská hlávka ukrýva množstvo snov. Inak to nebolo ani v hlavičke nášho statočného dievčatka. Všetko sa začalo, keď Natálka započula prvé anglické slovo. Hneď preskočila povestná iskra. Od tohto momentu všetky rozprávky začala sledovať v anglickom jazyku.

  Viac »
 • Pomôžme spolu Natálke!

  Vytvorený:08.12.2019

  Pomôžme spolu Natálke!Pomôžme spolu Natálke!

  Viac »
 • Ružový stander

  Vytvorený:27.01.2018

  Ružový standerAhojte priatelia... Dnes Vám chcem trošku priblížiť môj život s SMA, predstavujem Vám môj ružový stander - vertikalizačné zariadenie... Od mojich 2 rokov v ňom musím stáť aspoň dve hodiny denne. Je to preto, aby sa mi neskracovali svaly, šľachy a aby sa mi nedeformovali kosti.

  Viac »
 • Liek pre Natálku

  Vytvorený:23.01.2018

  Liek pre NatálkuVedci vynašli liek, ktorý môže pomôcť deťom, ako je Natálka. V USA aj v Európe sa ním deti už liečia. Avšak je tak drahý, že slovenské mamky a ockovia dnes nevedia, či ho ich deti dostanú. Ide ročne o státisíce Eur pre jedného pacienta. 103 detí v Dobrom anjelovi trpí závažným nervovosvalovým ochorením, majú svalovú dystrofiu (zväčša najťažší typ: Duchenne), alebo spinálnu svalovú atrofiu (SMA). Obe diagnózy sú nesmierne ťažké a progresívne. Tá druhá, SMA, dostala minulého roku nádej v podobe li

  Viac »