Domov > BLOG > 2012

2012 články

 • Adeli 2, alebo čas letí príliš rýchlo a zároveň veľmi pomaly

  Vytvorený:25.11.2012

  Adeli 2, alebo čas letí príliš rýchlo a zároveň veľmi pomalyNedávno som písala o tom, že čoskoro odchádzame na rehabilitačný pobyt do Adeli, dnes keď píšem tento článok, už sme týždeň späť z pobytu. Tentokrát sa už Natálka veľmi tešila, konečne prekonala svoj strach. Plakala len sem tam, ale viac menej len pri nových cvikoch – je to akýsi prejav jej protestu. Spoločne sme aj túto výzvu zvládli dobre a snažili sme sa ju prekabátiť, aby zabudla na to, že sa cvičí.

  Viac »
 • Čo nové, ako sa máme?

  Vytvorený:20.10.2012

  Čo nové, ako sa máme?Ani neviem kde začať... Udialo sa toho naozaj veľa. V septembri sme konečne dostali všetky peniaze z dvoch 2%. Prostredníctvom nich priebežne zabezpečujeme pre Natálku všetky potrebné rehabilitačné pomôcky.

  Viac »
 • Natálkine tretie narodeniny

  Vytvorený:20.08.2012

  Natálkine tretie narodeniny15. augusta naše srdiečko oslávilo svoje tretie narodeniny. Tento deň už veľmi očakávala a celý predchádzajúci týždeň sa pýtala ako bude prebiehať. Narodeninové ráno mám aj ja zo všetkých najradšej. Hneď ako vstala zablahoželali sme jej.

  Viac »
 • Ako bolo v Adeli Medical Centre

  Vytvorený:29.07.2012

  Ako bolo v Adeli Medical CentreOd 16. júla sme sa zúčastnili dvojtýždňového rehabilitačného pobytu v Adeli Medical Centre v Piešťanoch. Naše očakávania ohľadne úspešnosti tejto liečby boli minimálne. Príjemne nás však prekvapila priateľská atmosféra, vynikajúca starostlivosť a profesionálny prístup zamestnancov.

  Viac »
 • Založili sme občianske združenie BOJ s SMA

  Vytvorený:11.07.2012

  Založili sme občianske združenie BOJ s SMAZase je mesiac za nami! Ten čas letí neskutočne rýchlo. Natálka sa má dobre – v rámci možností. Vďaka Bohu už nie je chorá a to nás veľmi teší. Nakoľko sú neskutočné horúčavy, skoro každý deň sa Naty kúpe v bazéne. Hydroterapia predstavuje najlepšiu terapiu pre deti s SMA, lebo vo vode môžu ľahšie vykonať pohyby,

  Viac »
 • Deň belasého motýľa

  Vytvorený:12.06.2012

  Deň belasého motýľaMinulý týždeň piatok som sa zúčastnila verejnej zbierky pre OMD SR. Zrejme mnohých z vás zaujíma, aké to v skutočnosti je. Na začiatku som mala zmiešané pocity, pretože doteraz som stála na druhej strane – bola som tá čo občas prispela, ale aj tá čo zďaleka obchádzala týchto dobrovoľníkov. Teraz to bolo všetko inak. Bola som tu z môjho vnútorného presvedčenia, bola som tu, lebo ja najlepšie viem, že sú tu deti a dospelí, ktorý túto pomoc naozaj potrebujú.

  Viac »
 • Tom & Jerry

  Vytvorený:30.05.2012

  Tom & JerryNiektorý deň Naty pozerala rozprávku Tom a Jerry. Je to milá rozprávka pripomínajúca moje detstvo. Zrazu padla otázka: Mamička mohla by som byť Tom alebo Jerry? Zo záujmom som sa spýtala: A prečo by si chcela nimi byť, miláčik? A Naty bez rozmýšľania odpovedala: Chcela by som tak rýchlo utekať a hrať sa na naháňačku... Túto odpoveď som naozaj nečakala.

  Viac »
 • Náš rozhovor pre časopis OZVENA

  Vytvorený:24.05.2012

  Náš rozhovor pre časopis OZVENANie sme zatvorení medzi štyri steny, ale žijeme aktívny život! Dokazuje to aj náš ďalší článok v časopise OZVENA. Organizácia muskulársnych dystrofikov (OMD) v SR urobila s nami rozhovor, ktorý si môžete prečítať TU (kliknite sem pre stiahnutie celého článku)! OMD pôsobí ako jediná organizácia (občianske združenie), ktoré pomáha osobám s nervovosvalovým ochoreným.

  Viac »
 • Od krstnej mamičky

  Vytvorený:19.05.2012

  Od krstnej mamičkyNAPÍSALA SOM LIST. Mnohí z vás sa možno v duchu pýtajú, prečosom musela zdieľať príbeh mojej krstnej dcérky so známou osobnosťou? Možno preto, že je slávna? Alebo preto, že ju veľmi veľa ľudí uznáva? Nie... Rozhodla som sa tak pretože, v prvom rade je príkladná matka, pre ktorú jej deti predstavujú zmysel života. Po druhé, svoj úspech ktorý

  Viac »
 • Náš príbeh v časopise MAMA A JA

  Vytvorený:03.05.2012

  Náš príbeh v časopise MAMA A JAA je to tu! Májové číslo časopisu MAMA A JA je už v predaji. Pre nás je toto číslo výnimočné tým, že v rubrike Môj príbeh je zverejnený náš článok BAMBUĽKA. Stalo sa tak prvýkrát, že sme napísali článok do časopisu. Ozvala sa nám pani redaktorka, ktorá nám ponúkla túto možnosť. A tak sme neváhali a napísali náš príbeh, ktorý je už na svete.

  Viac »